TikTok wprowadza generowanie leadów, aby umożliwić markom pozyskiwanie nowych klientów

TikTok wprowadza generowanie leadów, aby umożliwić markom pozyskiwanie nowych klientów

TikTok to przestrzeń pozwalająca markom dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jest to możliwe dzięki unikalnemu interfejsowi, który oferuje niczym niezakłóconą uwagę użytkownika platformy. By jeszcze bardziej wspomóc reklamodawców w osiąganiu wymiernych wyników z prowadzonych na platformie działań, TikTok wprowadza dziś nowe rozwiązanie – generowanie leadów, które w łatwy sposób pomoże markom zdobyć nowych klientów i zwiększyć tym samym konwersję. 

Sztuczna inteligencja, kryzys i technologie – znamy tematykę XXIV Kongresu PR!
Jak media społecznościowe wspierają procesy rekrutacyjne? Social media w pracy HR-owca
Marka w przestrzeni wirtualnej – dowiedz się, jak skutecznie budować wizerunek

Proces generowania leadów rozpoczyna się od wypełnienia przez użytkownika TikToka formularza, w którym podaje swoje dane osobowe (takie jak imię, adres mailowy czy numer telefonu), dzięki czemu sygnalizuje marce zainteresowanie danym produktem bądź usługą. Dodatkowo, podstawowe informacje takie jak imię czy email, które użytkownicy TikToka przekazują podczas zakładania konta, mogą być automatycznie wypełnianie. Podczas wypełniania formularza użytkownik otrzymuje informację o ochronie danych osobowych, które zbierane są wyłącznie na potrzeby reklamodawców. W formularzu załączone są zarówno Polityka prywatności TikToka, jak również Polityka prywatności reklamodawców. Przesłane leady są następnie pobierane ręcznie lub, jeśli są zintegrowane z CRM firmy, mogą być natychmiast przekazane reklamodawcom.

Generowanie leadów to nie tylko szansa na dotarcie do nowych grup odbiorców, lecz także umożliwienie firmom tworzenia w pełni spersonalizowanych wiadomości, które zacieśniają więź między marką a klientem, i są istotne dla wielu grup konsumentów.

„W TikTok chcemy wspierać firmy w nawiązywaniu długofalowych relacji z klientami, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa w stosunku do naszych użytkowników. Nieustannie rozwijamy naszą platformę oraz udostępniamy nowe funkcjonalności, które pozwalają markom docierać do nowych grup odbiorców, jednocześnie chroniąc naszą społeczność i budować przestrzeń, w której każdy może czuć się komfortowo. Jestem przekonana, że generowanie leadów, pozwoli reklamodawcom prowadzić jeszcze bardziej efektywne kampanie na TikToku i tym samym zwiększyć sprzedaż” – mówi Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Źródło: Biuro prasowe TikTok w Polsce
Grafika: Freepik